Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai
RSS

Tinklaraštis

Koronavirusas perrašė gyvybės gelbėjimo taisykles: kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą?
Koronavirusas Lietuvoje įvedė kitokias gyvenimo taisykles. Reikalavimas laikytis atstumo vienam nuo kito ir raginimas vengti kontaktų, verčia apgalvoti subtilias kasdienybės situacijas. Kas nutiktų, jei gatvėje pamatytumėte staiga sunegalvusį žmogų? Kaip galėtumėte saugiai suteikti jam pirmąją pagalbą, nekeliant papildomo pavojaus sau ir gelbėjamajam?
Sausų akių sindromas vargina vis jaunesnius žmones
Vaistininkai ir sveikatos priežiūros specialistai kone kasdien girdi nusiskundimus: kamuoja akių skausmas, sausumas, akies miežis, akys pavargusios, nuolat ašaroja. Visi šie išvardyti simptomai gali sufleruoti apie vieną dažnam itin pažįstamą sutrikimą – sausų akių sindromą, kuriuo skundžiasi vis daugiau žmonių. Specialistų teigimu, šiuo negalavimu jau pradeda skųstis net vaikai. Ką daryti, kad vaikų ir suaugusiųjų akys nesausėtų?
Vaistininkė: veido priežiūros priemonių efektyvumą gali nubraukti vos vienas praleidžiamas žingsnis
Hidrolatas, tai veido priežiūros produktas, distiliacijos ir garinimo būdu išgautas iš drėkinančiomis savybėmis pasižyminčių augalų ir gėlių. Jis yra neįtikėtinai universalus ir turi itin aukštą aromaterapinę vertę bei yra ypač veiksmingas norint paruošti veidą odos drėkinimui, todėl siekiantys turėti sveiką ir švytinčią odą neturėtų praleisti tonizavimo etapo. Hidrolatai sudrėkina odą prieš veido kremo naudojimą, vaistininkai sako, kad tinkama drėgna oda efektyviai sulaiko drėgmę, pasisavina veikliąsias medžiagas ir padedą išlaikyti lipidų sluoksnį.
Pajuodę paakiai: kodėl susiduriame su šia problema ir kaip efektyviai su ja kovoti?
Jei juodi ratilai po akimis atsiranda tik ilgiau pavakarojus, intensyviai dirbant prieš atostogas, o pailsėjus išnyksta – nerimauti nereikėtų. Tačiau jei juodi paakiai nepranyksta, o kartu dar vargina ir kiti simptomai – stiprus nuovargio jausmas, tinimas, intensyvus plaukų slinkimas, niežulys, medžiagų apykaitos pokyčiai – būtina apsilankyti pas gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus.
Nemigos priežastys: kodėl mus kankina nemiga?
Nemiga yra miego sutrikimas, dėl kurio gali atsirasti ir kitos ligos. Nemiga apima negalėjimą užmigti, prastą miego kokybę, dažną atsibudimą nakties metu. Ji gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė (letinė). Lėtinę nemigą sukelia ligos, skausmas ir fiziniai negalavimai, depresija, nerimas, o trumpalaikei nemigai įtaką daro stresiniai aplinkos veiksniai, laiko zonų pasikeitimas, sezoniškumas ir tinkamo miego režimo nesilaikymas.
7 vaistininkės patarimai, kaip apsisaugoti nuo erkių
Atšilus orams pastebime vis daugiau vabzdžių, tarp kurių vieni pavojingiausių – erkės. Jas dažniausiai pirmieji pastebi žmonės, turintys augintinius, tačiau net ir tada ne visi imasi žmonėms skirtos apsaugos nuo erkių. Šiemet prognozuojamas didesnis erkių aktyvumas ir atitinkamai didesnis užsikrėtimų skaičius dėl ypatingai šiltos žiemos.
Apklausa parodė, kiek vakcina nuo koronaviruso yra susidomėję šalies gyventojai
„Gintarinės vaistinės“ užsakymu balandžio mėnesio pabaigoje atlikta reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Joje dalyvavo 1011 šalies gyventojų, tokia pati apklausa buvo vykdyta ir kovo mėnesį. Tyrimo rezultatai parodė, jog per mėnesį norinčiųjų skiepytis nuo koronaviruso padaugėjo vos 2 procentiniais punktais iki 72 proc., tačiau 2 punktais iki 17 proc. pagausėjo ir skeptikų gretos. Galiausiai sukūrus COVID-19 veikiančią vakciną, Lietuva rizikuoja vėl pasidalinti į dvi dalis: saugotis labiausiai nusiteikę karantino išvarginti šalies didmiesčiai, tuo tarpu regionų centrai gali tapti naujais užkrato židiniais.
Kaip apsaugoti save ir savo šeimą COVID – 19 pandemijos metu
Norėtume jums priminti, kad labai svarbu laikytis rekomendacijų, kad sumažintumėte galimybę užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imunitetą.
Technologijų įmonės šalies medikus aprūpino apsaugos priemonėmis už beveik pusę milijono eurų
Šią savaitę šešias didžiąsias Lietuvos ligonines pasieks būtiniausių medicininių priemonių siunta už 291 tūkst. eurų. Tai jau antroji labdaros ir paramos fondo „Rūpestinga širdelė“ medicininių priemonių partija – bendra dviejų siuntų vertė siekia beveik pusę milijono eurų, kuriuos kovai su koronavirusu suaukojo šalies technologijų įmonės. Pirmosios priemonės jau išdalintos mažesnėms sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigoms bei senjorų globos namams.
Imuniteto stiprinimas per karantiną: vėdiname patalpas, bet nesportuojame ir nesirūpiname mityba
Karantino laikotarpiu namuose užsidarę Lietuvos gyventojai imunitetą bando stiprinti nuolat vėdindami patalpas, tačiau kur kas mažiau rūpinasi sportu ar subalansuota mityba, rodo apklausa. Jos metu paaiškėjo, 63 proc. šalies gyventojų nuolat vėdina namų patalpas ir tai yra dažniausia veikla, skiriama sveikatai palaikyti.