Receptinius vaistinius preparatus galite užsisakyti nemokamu telefonu: 880010008 I-V 9:00-17:00.
Pristatymas ir apmokejimas tik vaistinėje. Atsiimant reikalingas galiojantis receptas.
Puslapyje pateikiama kaina galioja užsakant telefonu ir skiriasi nuo kainų vaistinėse.
Prekės
Akcijos
Balandžio mėnesio akcijos
Maisto papildai
Gerai savijautai
Grožiui
Šeimai
Peršalus ir imunitetui stiprinti
Arbatos ir vaistažolės
Sportas
Maisto papildai sportuojantiems
Aksesuarai sportui
Įtvarai ir movos
Kosmetika
Gydomoji kosmetika
Veido kremai
Kūno odos priežiūra
Kaukės
Lūpų priežiūra
Natūrali kosmetika Žiedė
Natūrali kosmetika
Kūno aliejai
Saulės kosmetika
Sezoninės prekės
Pėdų priežiūros priemonės
Higiena
Kūno higiena
Plaukų priežiūra
Burnos higienos priemonės
Makiažo ir odos valymas
Skutimosi priemonės
Intymi higiena
Lytinė sveikata
Depiliacijai
SPA namuose
Medicinos prekės
Medicininė technika
Kraujospūdžio matuokliai
Optikos prekės
Testai ir diagnostinės priemonės
Specializuotas maistas
Ortopedinės prekės
Slaugos priemonės
Namų vaistinėlė
Tvarsliava ir vatos gaminiai
Dezinfekcinės priemonės
Cukrinio diabeto priemonės
Dekoratyvinė kosmetika
Dekoratyvinė veido kosmetika
Dekoratyvinė lūpų kosmetika
Makiažo aksesuarai
Dekoratyvinė akių kosmetika
Formavimas
Kvapai moterims
Kvapai vyrams
Mamai ir vaikui
Prekės kūdikiams ir jų priežiūrai
Prekės nėščiosioms ir žindyvėms
Vaikams
Kosmetika vaikams ir kūdikiams
Higienos prekės vaikams
Maistas kūdikiams ir vaikams
Vitaminai kūdikiams ir vaikams
Maisto papildai nėščiosioms ir žindyvėms
Nereceptiniai vaistai
Nuo peršalimo
Jutimo organams
Nuo skausmo
Lytinei ir šlapimo sistemai
Virškinimo sistemai
Infekcinėms ligoms gydyti
Kvėpavimo takams
Širdžiai ir kraujotakai
Kiti vaistiniai preparatai
Nervų sistemai
Kosulį sukelia virusai arba bakterijos ir tai yra vienas iš peršalimo ligų ar gripo simptomų šalia gerklės skausmo, slogos ir temperatūros. Vaistai nuo kosulio turi būti parinkti pagal kosulio tipą (sausas ar drėgnas). Sausam kosuliui rekomenduojami slopinantys, o drėgnam – atsikosėjimą skatinantys vaistai.
Kosulys – tai plaučių apsauga. Kosulys yra naudingas organizmo refleksas, kuris kyla sudirginus bronchus arba receptorius, esančius trachėjoje. Dažnai kosulys yra vienas iš bakterinės ar virusinės ligos simptomų. Kosėdami iš organizmo bandome pašalinti ligos sukėlėjus ir taip jie nebegali kvėpavimo takais keliauti toliau bei pažeisti plaučių.
Išskiriami du kosulio tipai: sausasis ir drėgnasis. Sausas kosulys pasireiškia virusinės kvėpavimo takų infekcijos pradžioje. Kvėpavimo takuose pradedame justi dirginimą, kuris skatina mus kosėti, tačiau tokio kosulio metu nieko neatkosėjame. Jei kosėjame stipriai, gali pasireikšti ir krūtinės skausmai. Po ~3 dienų sausas kosulys pereina į drėgną ir pradedame atsikosėti – sekretų pavidalu iš kvėpavimo takų pašalinamos gleivinės išskyros, kuriose yra ligos sukėlėjai. Drėgno kosulio pradžia yra indikacija, jog pradedame sveikti, todėl tokį kosulį reikia skatinti.
Kosulį sukelia įvairios infekcijos, virusai ir bakterijos. Taigi kosulys gali kilti dėl peršalimo ar gripo. Tokiu atveju kosulys nėra vienintelis ligos simptomas. Prie to prisideda ir gerklės skausmas, sloga, temperatūra, raumenų skausmai. Kosulys gali atsirasti ir esant bronchitui, plaučių uždegimui ar užklupus sinusitui. Lėtinį kosulį sukelia gastroezofaginio refliukso liga, bronchų astma arba rinosinusitas. Pastarasis pasireiškia nosiaryklėje esančioms gleivėms patekus į gerklę.
Tam, kad virusų ir bakterijų neskleistume toliau, prisiminkite apie kosėjimo etiketą, nes varginant drėgnam kosuliui, kosėjimo metu į aplinką galime paskleisti ligos sukėlėjus. Rekomenduojama kosėti prisidengus nosine, kurią po to išmeskite. Kosėjant į delną, nepamirškite nusiplauti rankas.
Svarbu suprasti, jog kosulys nepraeis per keletą dienų ir, tinkamai gydant kosulį, tai yra normalus sveikimo procesas. Yra išskiriami 3 tipai atsižvelgiant į kosulio trukmę:
Pas gydytoją reikėtų kreiptis, jei pastebite užsitęsusį kosulį arba kosulys jau virto lėtiniu ir kamuoja jus apie 2 mėnesius. Taip pat, jei atsiranda pašalinių neigiamų pasekmių, tokių kaip kosėjimas krauju ar sunkumas kvėpuoti, į gydytoją turite kreiptis kuo greičiau. Tinkamu metu panaudoti veiksmingi vaistai atsikosėjimui skatinti ar slopinti, gali užkirsti kelią tolimesniam kosulio vystymuisi.
Ilgai besitęsiantis kosulys atima nemažai energijos ir trikdo žmogaus gyvenimo būdą, tačiau kosulio gydymui nereikėtų patiems griebtis stiprių vaistų, pavyzdžiui antibiotikų, ir tokiu būdu bandyti kosulį pašalinti per kelias dienas.
Kokie vaistai nuo kosulio yra pasirenkami suaugusiems priklauso nuo kosulio intensyvumo, kokiu paros metu labiausiai vargina, prieš kiek laiko atsirado bei koks kosulio tipas kamuoja. Skirtingiems kosulio tipams – sausam ir drėgnam – yra reikalingas skirtingas gydymas:
Gydant kosulį vaikui, svarbu paisyti tų pačių principų, kaip ir gydant suaugusiuosius: tinkamai nustatyti kosulio tipą, jo intensyvumą ir dažnį, prireikus nuvykti pas gydytoją. Tačiau yra ir išskirtinai vaikų gydymui būdingų ypatybių:
Mūsų vaistinėse vyrauja platus asortimentas įvairaus tipo vaistų kosuliui gydyti, todėl tinkamus tikrai rasite tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Galėsite išsirinkti jums tinkamiausią vaistų formą: sirupas nuo kosulio, tabletės, geriamieji lašai, šnypščiosios tabletės ar milteliai geriamajam tirpalui.