Close
Paieškos rezultatai
Prekiių filtrai

Vaistininkė pataria, kaip naudoti menstruacinę taurelę

Moterų intymiai higienai skirtų prekių lentynas parduotuvėse ir vaistinėse vis dažniau pasiekia naujovės. O dar visai neseniai tiek šios prekės, tiek visa moters sveikatos tema buvo tabu. Šiuo metu besirūpinančios savo intymia higiena damos gali rinktis iš įvairiausių tam skirtų produktų – nuo įprastų įklotų iki dar vis naujomis laikomų menstruacinių taurelių. Būtent jos sparčiai populiarėja – moterys vis dažniau renkasi aplinkai draugiškesnį ir daugiau komforto kūnui teikiantį produktą.

Menstruacinė taurelė – palankesnė sveikatai?

Kad menstruacinės taurelės yra jau pamėgtos moterų ir jos vis dažniau renkasi būtent šią higienos priemonę, patvirtina ir „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Šnirpūnienė. Ji pasakoja, kad toks moterų pasirinkimas nestebinantis, mat taurelės gali būti kur kas palankesnės sveikatai nei įprasti įklotai ar tamponai.

„Įprastas higienos priemones naudojančios moterys kartais skundžiasi nemaloniais jų sukeltais padariniais: odos perštėjimu ir sudirgimu, atsiradusiu nemaloniu kvapu, kai kurioms pasireiškia ir alergija. Taip pat gali kilti ir uždegimų ar netgi toksinis šokas. O menstruacinės taurelės turi privalumų: jos nesausina gleivinės ir nekeičia makšties mikrofloros“, – sako K. Šnirpūnienė.

Tiesa, yra atvejų, kai taurelę naudoti gali būti nesaugu. Kai kurių rūšių taurelės netinka moterims naudojančioms tam tikras kontracepcijos priemones – pavyzdžiui, kontraceptinę spiralę.

Tokiais atvejais geriausia naudoti jau patikrintas higienos priemones – kuo natūralesnius įklotus ar tamponus.

Menstruacinės taurelės priežiūra – būtina

Vaistininkė taip pat pastebi, kad naudojant menstruacinę taurelę svarbu žinoti ir kaip taisyklingai ja naudotis bei prižiūrėti.

„Vos tik pradėjus naudotis taurele, reikia išmokti ją įsidėti, o reguliariai naudojant, pasirūpinti tinkama priežiūra – būtina menstruacinę taurelę sterilizuoti po naudojimo karštame vandenyje“, – pastebi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Ji taip pat pataria taurelę naudoti ne nuolatos. Ši priemonė pravers plaukiojant, keliaujant, mankštinantis ar tokiais atvejais, kai yra didelė tikimybė, kad nepavyks pasikeisti įkloto ar tampono, mat juos keisti reikia kur kas dažniau. O menstruacinę taurelę patariama ištuštinti ne rečiau nei kas 12 valandų.

„Reikia pripažinti, kad taurelės yra gan naujas ir ne visiškai ištirtas produktas. Koks yra jų naudojimo poveikis ilgalaikėje perspektyvoje, galėsime sužinoti tik po kelių ar keliolikos metų. Būtent dėl to, kad poveikis vis dar nėra aiškus, galima naudoti menstruacinę taurelę tuomet, kai ji gali būti itin patogi – užsiimant fizinėmis veiklomis, sportu ir panašiai. O rimties būsenoje ją pakeisti, pavyzdžiui, į įklotą“, – teigia vaistininkė.

Ji skatina išnaudoti taurelę ir savo sveikatos stebėsenai: moterys, naudojančios menstruacinę taurelę gali akivaizdžiai stebėti, kiek kraujo netenka mėnesinių metu. Jei menstruacijos pasirodo itin gausios, verta pasitikrinti kraują – dėl gausaus kraujo kiekio praradimo kas mėnesį kai kurioms moterims gali pasireikšti mažakraujystė.

Menstruacijos – moters sveikatos atspindys

K. Šnirpūnienė taip pat atkreipia dėmesį į moters ciklo reikšmę bendrai sveikatai. Vaistininkės teigimu, mėnesinės yra viena svarbiausių moters sveikatos dalių, todėl savo ciklą ir jo metu besireiškiančius simptomus.

„Jei dėl menstruacijų kyla itin nemalonūs pojūčiai: pykina, juntamas itin didelis skausmas, nuotaikų svyravimas, kinta odos būklė – verta atidžiau vertinti savo sveikatos būklę. Atidžiai sekant simptomus, galima laiku pastebėti sveikatos sutrikimus ir kreiptis į gydytoją“, – pastebi „Gintarinės vaistinės“ atstovė.

Žinoma, kiekvienos moters ciklas yra labai skirtingas – savijauta menstruacijų metu taip pat gali keistis. Tačiau verta žinoti, kad yra apie šimtas simptomų, kurie yra būdingi tam tikroms ligoms. Pagrindiniai iš jų – itin didelis skausmas mėnesinių metu, gausus prarandamo kraujo kiekis ir nereguliarios menstruacijos.

Intymiai higienai – tik kokybiškos priemonės

Kiekvienų mėnesinių metu moterims patariama skirti itin didelį dėmesį higienos priemonėms. Menstruacines taureles verta rinktis atsižvelgiant į tinkamą dydį ar rūšį. Įklotus ar tamponus – be dirbtinių kvapiklių ar dažiklių.

K. Šnirpūnienė taip pat atkreipia dėmesį į intymios higienos prausiklius – jie sukurti ne veltui.

„Įprastas muilas nėra tinkamas intymiai higienai. Jis gali itin sausinti gleivinę, kartais net sukelti odos negalavimus ar alergiją. Todėl geram prausikliui tikrai verta skirti dėmesio – rinkitės be sintetinių kvapų ir jums tinkamo pH. Jaunos moterys ir merginos turėtų naudoti prausiklį, kurio pH yra 3,8–5,5, o mergaitės ir menopauzės jau sulaukusios moterys – aukštesnio pH – apie 7“, – atkreipia dėmesį vaistininkė.

Ji taip pat priduria, kad toms moterims, kurios yra alergiškos ar serga turi tam tikrų ginekologinių negalavimų, prieš įsigyjant intymios higienos priežiūros priemones, kurios bus naudojamos dažnai, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.